Kunhalmi Ágnes nem tartja magát becstelen embernek, és úgy gondolja: Majd a választók megítélik mindezt. Őszintén szólva kíváncsi lennék pár dologban a véleményére. Mert amikor kis hazánkban sokan párszáz forint haszonért jegyvásárlás helyett lefizetik a buszsofőrt, diákigazolványt hamisítani akár emberi vonásnak számít. De aki párezer forint haszonért sutba dobta a törvényességet, akkor a szolgáltatóval, utastársaival szemben a becsületét, annak miért kellene elhinnünk, hogy becsületes? Azért, mert most elmondta? Ha nem mondta volna el, akkor megírta volna a Magyar Nemzet. Ez csak megelőző tűzoltás volt.
A bizalmi vagyonkezelés, az offshore cégek korában a vagyonnyilatkozat, az üvegzseb és megannyi más alkalmatlan a politikusok elszámoltatására. Sok más trükk is van. A kérdés az, hogy kiben bízunk. Kunhalmi Ágnes pedig ahogy akkor a saját anyagi érdekét, a "kellett a pénz" gondolatát helyezte megannyi más szempont, köztük a törvényesség fölé, most a saját politikai ambíciót helyezte a társai érdeke fölé. Miért kellene elhinnünk azt, hogy később a saját aktuális érdekét nem fogja a választók érdeke, a törvényesség vagy más fontos szempont fölé helyezni?
Lehet szeretni vagy nem szeretni az MSZP-t. De legyen szó MSZP-ről, Jobbikról, FIDESZ-ről, KDNP-ről, LMP-ről, mindegyik párt elég nagy ahhoz, hogy sokféle ember legyen benne. Jó ember is akibe bízhatunk, és aki kiérdemelhet a szavazatunkat, még akkor is, ha nem mindenben értünk vele egyet... És mocsok is, aki leginkább protest szavazatot motivál, és az ellenfelet erősíti. Ezek között bűnözőktől kezdve, sok más rossz tulajdonsággal rendelkező ember van.
És tudom azt, sok embernek van rossz oldala. Ha egy-egy ötletemre egy-egy haver azt mondja: Miért nem leszel politikus, miért nem csinálsz pártot, miért nem képviseled mindezt... Akkor azt mondom, mert nekem is megvan az árnyoldalam. És ha ezzel kötöm össze a fontos ötleteket, a fontos értékeket, akkor azokat lehúzom, és mindenkinek ártok aki ezekhez kötődik. És nem kockáztatom azt ami fontos.
Kunhalmi Ágnes-nek ez eszébe sem jut. Gondolom kell a pénz a politikából, kell a politikai befolyás és minden olyan előny ami ezzel jár. És az, hogy hány őszinte, de kicsit naiv idealista jobbító szándékát nullázza le a választásnál a nem ideális jelölt... Nos az mindegy. Kell a pénz ugye. A szavazók meg vagy megeszi, vagy nem. Az MSZP szavazókról pedig lehet úgy tartani, nekik nem baj az, ha egy politikus párezer forintért eladta a becsületét.
Kunhalmi Ágnes nem tartja magát becstelen embernek. Nézzük meg az életrajzát a Wikipedia-n:
2003-2004-ben a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumnál a Politikai Államtitkárságon az Eurofalu programban vett részt. 2004-2006-ban a Miniszterelnöki Hivatalban dolgozott, a Miniszterelnöki Kabinetiroda Társadalompolitikai Főosztályán volt titkárságvezető.
Ezek már felelős, közpénzből fizetett, bizalmi állások. És az említett netto fizetés mellett is jártak juttatások. És ekkor nem sok végzettsége volt. De a közösség megbízott benne. És ezt a bizalmat is elárulta a büntetőügy kapcsán. Ugye értjük miért gond ez? És a bizalom elárulása miért lenne becsületbeli kérdés.
Mégsem tartja becstelenségnek azt, hogy mondjuk 2006ban "elfelejtette" a választás előtt is elmondani a választóinak, jelölőinek, hogy ő nem is olyan régen politikusként botlott ilyesmiben. Bűncselekményt követett el. Mert a választót át lehet verni. Nem tartotta becstelenségnek azt, hogy 2010 óta egy párt elnökségi tagja. Mégsem szólt senkinek aki bízott benne, hogy hoppá ő már elkövetett ezt-azt. Hogy erről a választóknak is kell tudni. De azoknak a politikusoknak, párttársainak akik vele bukhatnak. Nem tartja becstelenségnek, hogy 2014ben sem szólt erről. Átverte a párt szavazóit.
Akkor tegyük fel a kérdést: Mi az amit már Kunhalmi Ágnes is becstelenségnek tartana?
Lehet olyan embernek nézni a szavazókat, akiket ez nem zavar. Nincsenek elvárásaik. Akiknek azt lehet mondani: Kellett a pénz, hát loptam, csaltam, hazudtam. Kell a politikai befolyás, a pénz, hát nem érdekel kinek a munkáját veszélyeztetem. Mert az MSZP szavazó bizonyára az a fajta ember, akit ilyen apróságok nem zavarnak. A választás szabadsága felelősség is. Mi felelünk azért, mihez kezdenek a politikusok a tőlünk kapott felhatalmazással.
A politikában bármi fontos érték képviseletét el lehet érni cím és titulus nélkül, a háttérből tanácsot adva ami fontos. A lobbisták múltjára kutya sem kíváncsi. Kunhalmi Ágnes sem érezheti magát pótolhatatlannak. A cím viszont jól jöhet a pénzhez. Jól jöhet akár ahhoz, hogy valaki mentelmi joggal járó pozícióra jelöltethesse magát. A cím jól jöhet akkor, ha a befolyását árulná valaki. Ahhoz, hogy a tudásával, ötleteivel segítse a pártot nem kell cím.
Még csak párttagnak sem kell lenni. Még csak a párt szimpatizánsának sem kell lenni. Az ember akár egy antipatikus pártnak is el tudja mondani, hogy válhatnának szimpatikussá, mi lenne a jó ötlet. Ahhoz, hogy hasznos legyél nem kell indulni. Indulni akkor kell, ha valaki a politikából akar élni. Mert kell a pénz. Vagy akkor, ha az ő múltja tisztább, mint a többieké, jobban képzett,látványosan alkalmasabb.
Nincs hibátlan ember. Nincs olyan akinek ne lehetne foltot találni a múltján. De csak az érdemli meg a bizalmat, aki mellé tudja tenni: Ezt adom azért, mert elviseled a hibáimat. Minden szavazónak oda lehet adni az értéket, az értékes szakmai programot. És Kunhalmi Ágnes csak arról beszél, hogy akarnak ők kormányváltást, hogy akarnak hatalomba kerülni. Gondolom kell a hatalom, kell a pénz. És bár fizetjük azért, hogy a törvényhozó hatalom részeként képviseljen minket, nem látunk tőle törvény javaslatot, olyan koncepciót amit esetleg kormányra jutva is képviselne. A támadás, a kritika mellett valós, választható és felmérhető alternatívát is kellene nyújtani.
Ha párezer forintért átverte az állampolgárokat az okirathamisítási ügyében. Nem az a nagy baj, hogy ennyiért elkövetett valamit. Más meg ész nélkül warezol munkára is. Megint másnak más stiklijei vannak. Az a baj, hogy egy ilyen után szemébe néz a választónak, a riporternek és kijelenti ő nem becstelen ember. Pedig azóta, minden választáson elfelejtette elmondani azt, hogy ő már így megégette magát. A felelős minisztérium dolgozójaként, már politikában aktív emberként. Nem azt, hogy mivel igyekszik ezt jóvátenni. Nem azt, hogy bocsánatot kér a választóitól, hogy ezt nem a választás előtt tudták meg és átverte őket.
Ha pár százezer forintos jövedelmet vesz úgy fel, hogy a munkájának alig van látszatja. Akkor bízzunk rá milliárdokat? Akkora kísértésnél, ha már mindig kell a pénz, miért viselkedne máshogy? Mennyire mocskolja be az adott pártot az, hogy az MSZP az a párt ahol ez belefér?
Segítek: Az ilyen problémák miatt mondja sok FIDESZes azt, hogy ők is pocsékok. De az ő pártjuk a legkisebb rossz. Mert náluk előbb van a zsákban a keresztényi megbocsájtás, és sok más elv, mint az, hogy aki éveken át "elfelejtette" közölni, hogy politikailag aktív emberként bűncselekményt követ el, az nem érzi magát becstelennek. És valahogy úgy érzem, ha valaki komolyan gondolja, hogy ezt a választók elfogadják, akkor nem marad csöndben róla addig, amíg el nem kezdik vizsgálgatni az életrajzát, amíg céltábla nem lesz belőle. Aki eddig lapított, az pontosan tudta, hogy igenis számít egy ilyen bűncselekmény. De elhallgatta. Minden olyan szavazót átvert aki bízott benn. Ez ne lenne becstelenség?
Az utolsó 100 komment: